Avrupalı Şirketler, Bu 25 Web3 Coin’e Yatırım Yaptı!

Kripto analitik firması Coin98 Analytics, Web3 coin projelerine yatırım yapan Avrupa merkezli en iyi 20 risk sermayesi firmasını yayınladı. Yatırım yapılan Web3 coin’ler arasında Arweave, Chainlink ve Cosmos ve Polkadot gibi projeler dikkatleri çekiyor.

Avrupalı şirketler bu Web3 coin projelerine yatırım yapıyor

Coin98 Analytics, teknoloji dünyasında bir vızıltı yaratan Web3 coin projelerine yatırım yapan Avrupa merkezli en büyük 20 risk sermayesi firmasına ilişkin verileri yayınladı. Liste, Outlier Ventures, Fabric Ventures ve Moonrock Capital gibi sektördeki en önde gelen isimlerden bazılarını içeriyor.

Web3, ademi merkeziyetçilik, mahremiyet ve güvenliğe odaklanan internetin evriminin bir sonraki aşaması. Web3 coin projeleri, kullanıcıları güçlendirmeyi ve daha açık ve adil bir online ortam yaratmayı amaçlıyor. Böylece Web3‘e artan ilgi, ilgili projelerde risk sermayesi yatırımında artışa yol açıyor.

Kaynak: Coin98 Analitic

Outlier Ventures, aralarında Arweave (AR), Chainlink (LINK) ve Cosmos’un (ATOM) da bulunduğu 50’den fazla Web3 coin projesine yaptığı yatırımlarla listenin başında yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Near Protocol (NEAR), Nexus (NXS) gibi merkezi olmayan finans alanındaki yatırımlarıyla tanınan ZBS Capital geliyor. Üçüncü sırada ise Polkadot (DOT) ekosistemine yaptığı yatırımlarla tanınan Fabric Ventures geliyor. Fabric Ventures’ın yatırımları arasında ayrıca 1inch Network (1INCH) dikkatleri çekiyor.

Listede ayrıca erken aşama Web3 coin projelerine yatırım yapan 1kx ve Blockchain tabanlı oyun ve metaverse projelerine odaklanan Moonrock Capital gibi firmalar da yer alıyor. Listedeki diğer önemli isimler, bir kripto varlık yönetim firması olan CoinShares ve lider bir kripto para cüzdanı sağlayıcısı olan Blockchain.com. Yatırım yapılan Web3 coin’ler arasında ayrıca, Boson Protocol, CERE Network, Celo, Yield Guild Games, Acala Network, dydX, Vega Protocol, STEPN ve Illuvuim göze çarpıyor.

Risk sermayesi şirketlerinin Web3’e ilgisi artıyor

Rapor, Web3 projelerine artan ilgiyi ve sektördeki risk sermayesi yatırımının önemini vurguluyor. Ayrıca Web3 coin projelerinin çeşitliliğini ve mevcut yatırım fırsatlarının çeşitliliğini gösteriyor. Veriler, halka açık bilgilerden derlendi ve bu firmaların 2017’den 2021’e kadar Web3 coin projelerine yaptığı yatırımları kapsıyor. Rapor, Web3 alanıyla ilgilenen girişimciler ve yatırımcılar için değerli bir kaynak ve sektördeki en aktif yatırımcılar hakkında bir içgörü sağlıyor.

Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere, genel olarak rapor, Web3’e artan ilgiyi ve risk sermayesi şirketlerinin Web3’ün gelişimini desteklemede oynadıkları rolü doğruluyor. Web3 ekosistemi gelişmeye devam ederken, bu yatırımcıların internetin geleceğini nasıl şekillendirdiğini görmek ilginç olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir