Cumhuriyetçi Vekiller Banka Batışları ile İlgili FDIC’den Cevap Bekliyor

ABD Temsilciler meclisinin Cumhuriyetçi vekilleri banka iflasları konusunda FDIC’den cevap bekliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan banka batışları ABD gündemini meşgul etti. Bununla birlikte piyasalar etkilenirken, kripto para piyasasında da Circle batan bankalarla ilgili sorunlar yaşadı.

ABD’li Vekiller Silicon Valley Bank ve Signature Bank ile İlgili FDIC’den Cevap Bekliyor

Temsilciler Meclisi, Hazine Bakanı Janet Yellen ve FDIC Başkanı Martin Gruenberg’den , firmaları özel sektör alıcılarına satma çabaları da dahil olmak üzere, Silicon Valley Bank ve Signature Bank‘ın başarısızlıkları hakkında ayrıntılı yanıtlar istedi.

Kuzey Karolina’dan Mali Hizmetler Başkanı Patrick McHenry ve Arkansas’tan Başkan Yardımcısı French Hill, bankalar için teklif verenleri değerlendirme sürecini ve mudileri desteklemek için kullanılan sistemik risk istisnasına başvurmanın tam gerekçesini öğrenmek istiyor.

Kripto para piyasasının da yakından takip ettiği banka batışları piyasalarda düşüşlere yol açtı. USDC’nin ardındaki şirket olan Circle‘ın başarısız olan bankalarda fonları bulunması sebebiyle USDC dolara olan peg’ini kaybetti. Circle olayların ardından bankalardaki fonların taşındığını kullanıcılarıyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir