Kadın ve erkeklerin iPhone tercihleri belli oldu

Günümüzün en popüler akıllı telefon serisi kuşkusuz iPhone. Her sene iki defa yeni nesilleri ile beraber tanıtılan ve teknoloji meraklılarını peşinden sürükleye aile, ülkemizde de oldukça seviliyor. Peki ama söz konusu serinin en çok tercih edilen modeli hangisi? Kadın ve erkeklerin iPhone tercihlerini ortaya koyan bir araştırma, ilginç sonuçlar doğurdu.

Kadın ve erkeklerin iPhone tercihleri belli oldu

Buna göre kadınların yüzde 12’lik kısmı tercihini iPhone 14 veya 14 Plus’tan yana kullanırken, erkeklerde bu oran yüzde 8’de kaldı. Öte yandan iPhone 14 Pro veya Pro Max tercih edenlerin oranı erkeklerde yüzde 41 olurken, kadınların yüzde 33’ü bu cihazları satın almayı tercih etti. Biraz daha uygun fiyatlı olan iPhone SE ise her iki grup tarafından da aynı oranda satın alındı. Ortaya konan verilere göre hem kadınların hem de erkeklerin yüzde 7’si iPhone SE aldı.

Uzun lafın kısası tüketiciler daha çok iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerine ilgi gösterdi. Bunun 13 ailesinde de aynı şekilde olduğu ifade edilirken, serinin 12. neslinde ilginin standart ve mini modellerine kaydığı görülüyor. Türkiye’de de genellikle standart versiyonun ilgi gördüğünü ifade etmek mümkün ancak bu ilgiyi daha çok fiyat üzerinden okumamız gerekiyor. Avrupa’daki tercih sıralamasında ise fiyatın payı biraz daha gerilerde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir