Kültür ve Turizm Bakanlığından FETÖ propagandasına geçit yok: Çekilme kararı alındı!

SON DAKİKA HABERİ: Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde FETÖ propagandası yapılmasına sert tepki göstererek festivalden çekildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin kültürel ve sanat değerlerinin korunması, geliştirilmesi ve güçlendirilmesi vizyonuyla çalışmaktadır.
 
Bu vizyon çerçevesinde ülkemizde ve yurt dışında gerçekleştirilen yüzlerce kültür sanat etkinliğine destek vermektedir. 

Türk sinemasının alanındaki en önemli etkinliklerinden biri olan ve 60’ıncısının düzenlenme süreci devam eden Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, belgesel yarışması bölümünde “Kanun Hükmü” adlı belgesel yer almaktadır. 

Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür.
 
Bakanlığımız, Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır.

Bu sebeple Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilmiş bulunuyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ALTIN PORTAKAL’DAN SKANDAL KARAR

Antalya Altın Portakal Film Festivali, yeni bir skandala daha imza attı.

Nejla Demirci’nin yönetmenliğini yaptığı “Kanun Hükmü” filmi “KHK karşıtlığı propagandasını” içerdiği için festivalden çıkarılmıştı. Basında ve sosyal medyada FETÖ ve PKK destekçileri, kararı alan festival komitesine karşı koro halinde taarruza geçince bu baskıya dayanamayan festival yönetimi geri adım attı.

FESTİVAL YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

Antalya Film Festivali’nin Festival Başkanlığını CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yapıyor. Böcek, bu karar verilmeden bir gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir görüşme yapmıştı.

 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x