Nişantaşı-Bebek solcularını kızdırır… Ne oldu da çark edildi… Bu bir Zafer Mutlu kıvrak gazeteciliğidir

Gazeteci Yazar Soner Yalçın, iki gün önce yazdığı “CHP genel merkezindeki kim bu köstebek… On milyonlarca dolar peşinde” başlıklı yazısında, “Erdoğan’ın iktidardan indirmek için tarihi fırsat yakalanmışken, ‘illa Kılıçdaroğlu olsun’ dayatmasını niçin yaptıkları belli değil mi? AKP yaptırdı!” ifadelerini kullandı.

“Mesela bu köstebek; “FETÖ’den yüz milyon dolara yakın alacağım var” diye AKP’yi devreye sokarak TMSF’den para alma peşindeki bir CHP danışmanı olabilir mi? AKP desteği olmasa satış sözleşmesinde adı olmamasına rağmen davaya müdahil olmak isteyebilir mi?” diye soran Soner Yalçın, “Bu işlerde ona akıl veren, “oksijensiz” kalmış gazeteci- patronu da yazarız elbet… Bunlar ve kullanılmaya müsait çömez gazetecilerin AKP değirmenine su taşıdığı belli değil mi? ifadelerine yer verdi.

İlgili Haber: CHP genel merkezindeki kim bu köstebek… On milyonlarca dolar peşinde

Soner Yalçın’ın yazısının ardından, AKP iktidarına muhalefeti ile bilinen Oksijen gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zafer Mutlu, adeta çark etti.

Gazete manşetinde “Faiz yüzde 50’ye çıksın, dolar 25 TL olsun, başka bir arzunuz” başlığıyla çıktı. Gazete, “başka bir arzunuz” manşetiyle, “yazarımız bağımsız ekonomist Haluk Bürümcekçi yabancı banka raporlarındaki kötü niyetli senaryolara dikkat çekiyor.” dedi.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP ekonomistlerinin Batı finans kurumlarının Türkiye’ye operasyon çektiği görüşünü doğrulayan Oksijen gazetesinin bu manşeti şaşırtıcı bulundu…

Özellikle seçim sürecinde “farklı bir görüş” okumak istemeyen İstanbul elitlerinin Oksijen’in başlığından rahatsız olacağını tahmin etmenin zor olmayacağı söyleniyor.

Yılların deneyimli gazetecisi Zafer Mutlu’nun bu başlığı “AKP iktidarına mesaj mı” diye yorumlar yapılıyor: “Benim CHP genel merkezindeki köstebek ile ilişkim yok, öyle olsa iktidarı destekleyen manşet yapar mıyım?”

CHP genel merkezinde görev yapan Tuncay özkan, Enis Berberoğlu, Okan Konuralp gibi Zafer Mutlu da bir dönem Aydın Doğan ile birlikte çalıştılar.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir