Ergin Ataman’dan flaş Fatih Terim sözleri! Şampiyonluk yarışını değerlendirdi: Büyük üstünlükleri var

Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, Fatih Terim hakkında Yunan basınına flaş açıklamalarda bulundu. Yoğun maç temposu yüzünden fazla görüşme fırsatı bulamadıklarını ifade eden Ataman, Fatih Terim için “Türk futbolunun Avrupa’daki en büyük gurur kaynağı.” sözlerini kullandı.

HEM BASKETBOL HEM FUTBOLDA TÜRK ANTRENÖR

Panathinaikos’ta hem basketbol hem futbolda takımın başında Türk antrenörler yer alıyor. Panathinaikos basketbol takımıyla Turkish Airlines EuroLeague’in normal sezonunu ikinci sırada tamamlayan Ergin Ataman, Yunanistan Ligi’nde de normal sezonu lider tamamlamak üzere.

Panathinaikos futbol takımında ise Fatih Terim, play-off şampiyonluk turunda 4 maçta 3 galibiyet alarak şampiyonluk umutlarını artırdı. Yunanistan’da 14 yıldır şampiyonluğa hasret olan Panathinaikos lider AEK’nın 1 puan gerisinde ikinci sırada bulunuyor. AEK 69 puanla liderliğini sürdürürken Panathinaikos 68 puanla takibini sürdürüyor. Yunanistan Süper Ligi’nde play-off şampiyonluk turunun tamamlanmasına 5 hafta kaldı.

ERGİN ATAMAN’DAN FATİH TERİM SÖZLERİ

Ergin Ataman, Panathinaikos Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında Yunan basınına önemli açıklamalarda bulundu. Ataman, Fatih Terim’in Türk futbolunun Avrupa’daki en büyük gurur kaynağı olduğunu ifade ederken yoğun maç temposu sebebiyle çok sık görüşemediklerini söyledi.

Yunanistan’daki şampiyonluk yarışını değerlendiren Ergin Ataman, “Fatih, Avrupa futbolu için harika bir karakter ve Yunan taraftarlar ona büyük saygı gösteriyor. Çok zor bir görevi vardı. PAOK ve AEK’nin Yunan futbolunda büyük üstünlüğü var.” ifadelerini kullandı.

“MAÇLARIMIZA GELİYOR”

Fatih Terim’in basketbol maçlarına geldiğini söyleyen Ataman, “Çok yoğun programlarımız var. Sürekli konuşuyoruz, bazen konu maçlarımıza geliyor. Henüz onun maçına gitmeyi başaramadım. Oyunların taraftarsız oynandığı bir dönem de vardı. Bir gece bir restoranda buluştuk. Aile fotoğrafı çektirdik. Çok iyi ilişkilerimiz var.” dedi.

“TÜRK FUTBOLUNUN AVRUPA’DAKİ EN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI”

Ergin Ataman, Fatih Terim’in Türk futbolunun Avrupa’daki en büyük gurur kaynağı olduğunu ifade ederek “Terim, Türk futbolunun Avrupa’daki en büyük gurur kaynağı ve en değerli teknik direktörüdür. Hep birlikte onu koruyup desteklememiz gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x