İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Antalya’da sanatın ve müziğin geleceğine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda yetenek sınavı sonucu başarılı olan 1292 öğrenci 2023-2024 eğitim-öğretim dönemine başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sanatın gelişimine katkıda bulunarak genç yeteneklere yol göstermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi başladı. Antalya’da sanatseverleri her yaşta bir araya getiren ve sanatın farklı dallarında akademik düzeyde eğitimler sunan İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, yeni eğitim dönemine başlamanın heyecanını yaşıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da konservatuvarın yetenek sınavları büyük ilgi gördü. Yaklaşık 2 bin 500 genç yetenek ve sanatsever sınava başvurdu ve 1292 öğrenci başarılı olarak eğitim dönemine başladı.
1292 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR
İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Müdürü Okan Atila, yoğun başvurular ve yetenek
sınavlarının ardından 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başladığını belirtti. Atila, “Konservatuvarımıza yeteneği olan öğrencileri sınav sonuçlarına göre kabul ediyoruz ve onlara birebir eğitim veriyoruz. Toplamda 68 öğretmenimiz bulunuyor. Şu an 871 öğrenci enstrüman ve bölüm eğitimi alıyor, ayrıca 421 öğrenci topluluklar, korolar ve icra heyetleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl sınav başvuruları 2 bin 500’ün üzerindeydi. Bu da bizim için büyük bir başarıdır. Ayrıca sevindirici bir gelişme olarak, bazı öğrencilerimiz üniversite konservatuvar bölümlerine kabul edildi. Bu başarılar, sanatın Antalya’daki gelişimine büyük katkı sağlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı olarak, sanatı anlama ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve yetiştirilmesi konusundaki çabalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x